Прекрасне відлуння минулого

 

Унікальна виставка копій живописних робіт княгині Наталії Яшвіль відбулася у стінах Черкаського художньо-технічного коледжу. Більше тижня студенти мали чудову можливість ознайомитись з творчою спадщиною нашої землячки, благодійниці, меценатки, художниці початку ХХ століття, котра  у своєму маєтку, до якого належало село Сунки Смілянського району, організувала художні майстерні з ткацтва, розпису, лялькарства, гончарства та писанкарства. Завдяки організаторській вдачі, Богові у серці, вона змогла підняти економічний рівень відсталого села до процвітання.

Представлена колекція робіт належить місцевому збирачу старожитностей, патріоту рідного краю та меценату Д.Є.Горєлому, про діяльність якого дізналась під час проходження етнографічної практики студентка спеціальності «Образотворче мистецтво, декоративне мистецтво, реставрація» Шаблій Анна.

Маючи унікальну можливість доторкнутися до незвіданих сторінок історії та культури Черкащини, директором коледжу було прийняте рішення провести у актовій залі відкриту етнографічну конференцію «Моя мала Батьківщина». До уваги присутніх представили свої дослідження Хуторян Анастасія, Скапець Анна, Шаблій Анна. З вступним словом виступила викладач, керівник етнографічної практики Н.І.Жарко. У залі панувала атмосфера науковості, щирого захоплення історією та культурними надбаннями  рідного краю-Золотоноші, Камянки, Смілянщини, яким були переповнені доповідачі. Відлуння минулих часів поверталося через століття із забуття, втілившись у прекрасних картинах, сповнених людської гідності та краси.

Директор коледжу М.М.Серватинський звернувся до студентів із закликом цінувати та вивчати культуру та історію рідного краю, зазначивши, що Україна починається з кожного з нас. Він подякував усім, хто долучився до підготовки та проведення заходу, відзначив листом подяки батька Анни Шаблій, її саму та інших доповідачів - Хуторян Анастасію та Скапець Анну.

Коли до слова був запрошений Шаблій Я.В., він розповів про унікальну людину-власника експонованих робіт, Горєлого Д.Є., про те, як роботи Наталії Яшвіль опинилися у Луганську і як сталося, що ми можемо наочно насолоджуватись її творчістю.

На заході були присутні студенти, викладачі коледжу, художники, науковці, у залі протягом двох годин панувала атмосфера творчості та чуття єдиної родини.

 

Ви тут:Home Demo contents News and Events Прекрасне відлуння минулого